Prostitūcija Latvijā

ProstitūcijaProstitūcija ir visā pasaulē izplatīta nodarbe, kuru var uzskatīt gan par pretlikumīgu gan amorālu, gan nepareizu un tamlīdzīgi. Daudzas valstis ļoti aktīvi cīnās pret prostitūciju, kamēr citas valstis to ir atzinušas kā likumīgu un to arī regulē, un kontrolē.

Šobrīd, Latvijā ir atļauts nodarboties ar prostitūciju personām kas sasniegušas 18 gadu vecumu, bet, valdība izstrādā likumu, kurš varētu šo vecumu pacelt līdz 25 gadiem. Pēc, Latvijas likumdošanas, ar prostitūciju ir aizliegts nodarboties skolu un baznīcu tuvumā, un šis likums arī varētu mainīties jaunajā likuma skatījumā.

Lai varētu brīvi nodarboties ar prostitūciju, Latvijas likumdošana paredz ka personai ir jābūt pilngadīgai, jābūt vietai kur sniegt un saņemt šos pakalpojumus netraucējot citiem, jābūt mājai vai dzīvoklim kas pieder šai personai un šeit nedrīkst atrasties nepilngadīgas personas. Ja kāds no apkārtējiem cilvēkiem sūdzas par prostitūtu darbību, policija var brīdināt un lūgt pārtraukt šīs darbības, var tikt uzlikti arī sodi.

Latvijā, tāpat kā daudzās citās valstīs ir atļauta prostitūcija, bet ir stingri aizliegts šo rūpalu organizēt grupās. Ir aizliegti, tā sauktie, suteneri un arī bordeļi kur seksuāli pakalpojumi tiek pārdoti. Uzņēmējiem ir aizliegts organizēt vai atļaut šāda veida pakalpojumu sniegšanu un saņemšanu viņu uzņēmumu robežas vai darbības rezultātā. Prostitūcija ir atļauta tikai individuāli un ar brīvu personas piekrišanu.

Protams, arī Latvijā pastāv slēptā, nelikumīgā prostitūcija kurā ir iesaistītas gan nepilngadīgas personas un personas kas ir piespiestas šai nodarbei. Šī ir ļoti liela problēma visā pasaulē un Latvija nav izņēmums. Likumi tiek izstrādāti, lai ar to cīnītos, taču pastāv bažas ka pārlieku lielais prostitūcijas ierobežojums var radīt vēl lielāku nelikumīgo darbību, kas apdraudētu ne tikai personu brīvību, bet arī sabiedrības veselību.

Prostitūcija ir viena no senākajām profesijām un to pilnībā izskaust nav īpaši reāli. Ar to var cīnīties, bet jāuzmanās, lai neradītu vēl bīstamāku situāciju. Piespiežot cilvēkus slēpties, mēs varam radīt situāciju ka zem sabiedrības virsējā slāņa slēpjas noziedzīgās organizācijas kuru darbība un ietekme tikai pieaug spēkā un apjomā.

Latvija ir maza valsts, līdz ar to, mēs varam daudz efektīvāk cīnīties par sabiedrības veselību un drošību, vai tā tam vajadzētu būt. Diemžēl, realitāte ir tāda, ka arī mūsu mazajā valstī, efektīvi cīnīties ar prostitūcijas radītajām briesmām ir grūti. Padarot to legālu, bet ar ierobežojumiem visu pušu aizsardzībai, mēs varam vismaz daļēji parūpēties, lai nerastos daudz lielākas problēmas, bet tas nenozīmē ka prostitūcija nav problēma. Pievienojam narkotikas un situācija ir daudz smagāka, jo daudziem, pārdot savu ķermeni nākošās devas saņemšanai ir vienīgais veids izdzīvošanai un tas rada nopietnus draudus visiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *