Kas jāzina par cilvēku tidzniecību

Cilvēku tirdzniecība ir verdzības forma kura ir viena no ienesīgākajām noziedzības formām mūsdienās. Ja senā un ne tik senā pagātnē, cilvēku tirdzniecība verdzībā bija ierasta lieta sabiedrībā, tad mūsdienās, tā ir noziedzīga darbība ar kuru saskaras teju visas pasaules valstis un cīņa ar šo noziedzīgo darbību ir ļoti aktuāla.

Mūsdienās ir vairāki cilvēku tirdzniecības veidi kuri atšķiras pēc tā, kādam mērķim cilvēki tiek pārdoti. Ir cilvēku pārdošana seksuālās ekspluatācijas un prostitūcijas vajadzībām, cilvēku tirdzniecība iekšējo orgānu iegūšanai, arī piespiedu darbiem un pakalpojumiem, verdzībā.

Ja agrāk, cilvēku tirdzniecība skāra kādu konkrētu rasi, sabiedrības kārtu vai etnisko grupu, tad mūsdienās, tā ir daudz visaptverošāka. Cilvēki tiek nolaupīti, piespiesti dažādām darbībām pret savu gribu un tamlīdzīgi. Diezgan ierasts ir cilvēkus iegūt cilvēku tirdzniecībai nolaupot to dokumentus, naudu un mantas ierodoties citā valstī. Svešā valstī, jau tāpat ir grūti, bet šādā gadījumā, neatliek nekas cits kā vien padoties noziedznieku prasībām, jo citas iespējas netiek saskatītas, atteikuma gadījumā draud gan palikšana uz ielas gan nāve.

Arī fiktīvās laulības ir cilvēku tirdzniecības forma. Šādas laulības tiek slēgtas ar mērķi trešo valstu pilsoņiem iegūt iespēju pārvietoties pa citām valstīm, īpaši Eiropas Savienību. Šādas laulības tiek slēgtas gan ar maldu gan piespiedu kārtā un ne vienmēr viss beidzas tikai ar laulību. Parasti tieši sievietes tiek vervētas šādām laulībām un pēc laulību noslēgšanas var sākties īstā verdzība.

Cilvēku tirdzniecība ir ļoti liela problēma visā pasaulē un daļa cīņas ir cilvēku izglītošana. Īpaši pateicoties internetam ir viegli vervēt cilvēkus piedāvājot dažādus brīnumus, iespējas, naudu un tamlīdzīgi. Taču, rezultāts ir verdzība, piespiedu darbi un pat nāve. Izglītojot cilvēkus, liekot novērtēt svešinieku piedāvājumus citā gaismā, saprotot draudošās briesmas un pasargājot sevi un savus tuviniekus ir iespējams apgrūtināt noziedzīgo organizāciju darbu un izvairīties no šausminošā likteņa.

Ja verdzība ir izskausta no priekšplāna, tas nenozīmē ka tā joprojām nepastāv. Tikai mūsdienās, tā ir slēpta, mēs par to ikdienā neaizdomājamies, taču ik dienu, kāda jauna meitene saņem piedāvājumu no svešinieka un tam piekrīt kā rezultātā nonāk verdzībā. Lai arī kā dažādas iestādes cenšas ar to cīnīties, šī noziedzīgā darbība ir ļoti plaša, bagāta un organizēta. Slēptā verdzība ir tik ienesīgs bizness, ka šie cilvēki dara visu, lai turpinātu darboties un pelnīt neskatoties uz to, ko nodara citiem.

Verdzība ir īsta un mums katram būtu jādara viss kas mūsu spēkos, lai ar to cīnītos. Neviens nevar zināt kas var notikt rīt, parīt, tāpēc mums ir jārunā par šo tēmu un jādara viss, lai šie cilvēki nevarētu mūs apmuļķot ar viltus solījumiem, lai nozagti dokumenti nebūtu iemesls verdzībai, lai vienaldzība no apkārtējiem vairs nebūtu ikdiena.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *