Kas ir cilvēku tirdzniecība?

Cilvēku tirdzniecība ir personu transportēšana pret viņu gribu. Mērķis ir piespiest viņus seksuālai izmantošanai vai darbam. Aptuveni 50% no visiem cilvēku tirdzniecības upuriem ir bērni un apmēram 80% ir sievietes un meitenes. Aptuveni 70% no visiem sieviešu tirdzniecības upuriem tiek piespiestas seksuālai izmantošanai. Tie ir biedējoši dati.

Kad lielākā daļa cilvēku domā par cilvēku tirdzniecību, tiek atgādināts, ka kāds tiek piespiedu kārtā nolaupīts un tiek turēts mājas arestā. Faktiski eksperti uzskata, ka daudzi cilvēku tirdzniecības upuri ir ikdienišķi redzami. Tirgotāji var izmantot vardarbības draudus, aizdevumu vai citus līdzekļus, lai novērstu cietušo bēgšanu. Daudziem cietušajiem viņu pases vai cita veida identifikācijas dokumenti tiek konfiscēta, lai tie netiktu atstāti.

Jebkura persona, kas tiek uzskatīta par iesaistītu mūsdienu verdzībā, pakļausies smagām kriminālām atbildības sankcijām. Personas, kuras gūst labumu no naudas, kas ir apzināti saistīta ar cilvēku tirdzniecību, var tikt saukta pie kriminālatbildības. Tas būs cietumsods un tas nebūs mazs!

Jebkura līdzdalība mūsdienu verdzībā ir nopietns pārkāpums. Par vienu pārkāpumu jūs varētu sabojāt pārējo savu dzīvi, kas tiks pavadīta cietumā.

Peļņas nolūkos cilvēku tirdzniecībā izmanto spēku un fizisku ietekmēšanu, nemaz nerunājot par krāpšanu, lai izmantotu upuri. Cietušie ir neaizsargāti neatkarīgi no viņu atrašanās vietas – viņu mājās, kino, sabiedrībā vai pat tiešsaistē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *